Nastavenia súborov cookie Uvítanie - Royal Canin

Život s vaším mačiatkom

Tlačiť
Uvítanie

Pre hladký príchod

Mačiatko, veľmi očakávané v jeho novom domove, práve opustilo svet, ktorý zdieľalo so svojou matkou v spoločnosti svojich bratov a sestier. Jeho príchod do neznámeho prostredia je významnou udalosťou, ktorá ovplyvní úspech jeho začlenenia sa. Toto začlenenie musí byť vykonané postupne a celkom hladko.

Nové teritórium, nový život… Tu je niekoľko tipov, aby ste uvítali toto malé mačiatko v pokojnej atmosfére, ktorú potrebuje.

Veľký deň

Moment, keď mačiatko príde do svojho nového domova, musí byť taký tichý, ako je to len možné. Skutočne, príliš hlučná uvítacia komisia by mu spôsobila veľký strach. Aby ste ho ubytovali, hneď ako ho prinesiete, radšej si vyberte ohraničený priestor, ktorý sa dá ľahko zaistiť, ako napríklad spálňu, ktorej dvere budú zatvorené. Takto bude schopné pomaly sa oboznamovať s ďalšími obyvateľmi domácnosti, so zvukmi, pachmi. Potom objaví priestory, ktoré bude mať k dispozícii a zvykne si na príchody a odchody každého. Vodu a jedlo musí mať k dispozícii v tej miestnosti, kde bude umiestnené, každé v inej nádobe. Nech už je toto vybrané miesto kdekoľvek, toaleta musí byť od miesta, kde sa kŕmi, umiestnená tak ďaleko, ako je to možné.

A každý ďalší deň

Počas prvých dní mačiatka v jeho novom prostredí sa nesmú robiť drastické zmeny v jeho pohodlí. Či už je to jeho jedlo alebo jeho toaleta, najlepšie je nejaký čas pokračovať v tom, čo malo v predchádzajúcom domove. Čokoľvek nové treba zavádzať postupne.

Čo sa týka základných nákupov, ktoré treba urobiť, prenoska na prenášanie je veľmi užitočná pre návštevy u veterinára. Je dôležité zaistiť bezpečné podmienky kedykoľvek zvieratko prenášate na iné miesto.

Sisalový alebo kartónový škrabák mu umožní uspokojiť jeho nepotlačiteľnú túžbu brúsiť si svoje pazúriky. Niekoľko jednoduchých hier, lopta, zátka je všetko, čo je potrebné, ale neuspokoja jeho neustálu potrebu objavovať a hrať sa. Mali by ste očakávať niekoľko prekvapení a každý deň si vyhradiť niekoľko chvíľ, keď máte čas, a venovať ich hre s ním.

Predstavenie ho ďalším zvieratám v domácnosti

Ak v domácnosti žijú aj ďalšie zvieratá, je potrebné im mačiatko predstaviť. Je dôležité rýchlo predstaviť každé zviera, aby sa mačiatko mohlo riadne začleniť. Je však zbytočné, aby sme sa snažili navyknúť ho na hlodavce alebo vtáky, pretože ich spolužitie sa dá docieliť dosť ťažko. Čo sa týka iných zvierat, predstavovanie sa musí uskutočniť postupne a pod dohľadom. Slabé začlenenie, ktoré vyvoláva pocit frustrácie a/alebo žiarlivosti, môže viesť k dočasnému odchodu najstaršieho zvieraťa z domácnosti. Pes, ktorý je riadne socializovaný, ľahko akceptuje malé mačiatko. Niektorí starí psi môžu byť menej tolerantní, ale ľahký škrabanec od mačiatka zmenší ich agresivitu a začlenenie sa vo všeobecnosti uskutoční rýchlo a bez akéhokoľvek problému. Čo sa týka inej mačky, táto úloha môže byť oveľa ťažšia. Dospelá mačka nie je príliš šťastná, keď do jej teritória príde mačiatko. Ukáže svoju nespokojnosť hrozivými postojmi, pretože neakceptuje to, že vidí svoje zvyky narušené. Úplné prijatie môže trvať niekoľko mesiacov.

Bezpečnosť

Potenciálnych nebezpečenstiev pre mačiatko je veľa. Dokonca aj keď veľa spí, radšej ho majte na očiach, aj keď to znamená, okrem niekoľkých hodín, umiestniť ho do miestnosti, kde bolo zo začiatku ubytované. Najjednoduchšie úkony, ako je napúšťanie vane, v ktorej sa môže utopiť, alebo otváranie okna, ktorého parapetná doska je v jeho dosahu, vyžadujú maximálnu opatrnosť.

  • facebook
  • youtube
  • instagram