Nastavenia súborov cookie Výber mačiatka - Royal Canin

Život s vaším mačiatkom

Tlačiť
Výber mačiatka

Záväzok na celý život zvieraťa

Mačiatko, ktoré rozveselí domov... a ktoré vyrastie! Keď už ste urobili rozhodnutie vybrať si spoločníka, viete, že je to záväzok na niekoľko rokov. Jeho výber je preto záležitosťou rozumu, ako aj záležitosťou srdca.

Keď ste sa rozhodli, že zvieratko bude vo Vašom domove vítané, jeho pôvod bude pravdepodobne jednou z prvých otázok, ktorú si položíte.

Domáca mačka alebo čistokrvná mačka?

Čistokrvná mačka, ktorá sa narodila jedincom, ktorých si chovateľ vybral a postaral sa o ich socializáciu, ponúka záruku, že splní morfologické kritériá stanovené v štandarde jej plemena. To isté platí o hlavných črtách jej povahy. Preto by sa mala začleniť do nového domova bez akýchkoľvek problémov. Toto je niekedy ťažšie s domácim mačiatkom, ktorého predkovia alebo prostredie v jeho prvých týždňoch života nie sú vždy známe. Je ťažké odhadnúť jeho budúci vzhľad ako dospelej mačky alebo vývin jeho správania.

Ideálny spoločník

Výber čistokrvného mačiatka znamená, že treba popremýšľať o type spoločníka, ktorého chcete. Elegantné ako abesínska mačka, zaguľatené ako britská mačka, impozantné a pokojné ako mainská mývalia mačka...

Rôzne mačacie plemená ponúkajú takú rozmanitosť, že naozaj stojí za to zozbierať rozsiahle informácie. Pridružené kluby sú potom správnym miestom, kde sa môžete informovať a získať adresy chovateľov.

Ísť na mačaciu výstavu je nenahraditeľná príležitosť, na ktorej je jednou návštevou možné objaviť veľkú časť z rozmanitosti a krásy týchto plemien a porozprávať sa so zúčastnenými chovateľmi. Keď je to možné, veľmi odporúčame, aby ste navštívili miesto, kde sa mačiatko narodilo a začalo vyrastať. Umožní vám to lepšie poznať jeho prostredie, jeho socializačné podmienky a posilní to vašu voľbu.

Socializácia mačiatka, ktorá sa uskutočňuje medzi 2. a 7. týždňom jeho života, je skutočne veľmi dôležitým stupňom jeho vývinu. Do veľkej miery podmieňuje jeho správanie ako budúceho dospelého a je to v priebehu tohto obdobia, kedy sa učí normálne vnímať udalosti a situácie, s ktorými je konfrontované.

Kocúr alebo mačka?

Mačky sú prítulnejšie, kocúry odmeranejší… Niekedy počujeme toto, inokedy dokonca pravý opak! V skutočnosti neexistuje žiadna mačka jedného pohlavia, ktorá by bola milujúcejšia, keby bola iného pohlavia. Je faktom, že sterilizácia je veľmi odporúčaná, ak nechcete, aby sa vaša mačka alebo kocúr rozmnožovali a značne zmenšuje rozdiely v správaní medzi kocúrmi a mačkami.

Oveľa viac ako výber pohlavia, adekvátna socializácia mačiatka je to, čo zaručí príjemný vzťah medzi človekom a mačkou. Preto by ste radšej mali určiť charakter vášho želaného budúceho spoločníka a riadiť Vašu voľbu podľa Vášho životného štýlu.

  • facebook
  • youtube
  • instagram