Nastavenia súborov cookie Stredne veľké šteňatá - Royal Canin

Obdobie rastu až po dospelosť

Tlačiť
Stredne veľké šteňatá

STREDNÍ psi

Stredne veľkí psi, teda STREDNÍ psi, sú tí, ktorých hmotnosť v dospelosti sa pohybuje od 11 do 25 kg. Bretónsky baset, bígl, anglický kokeršpaniel, anglický buldog... Títo úžitkoví psi a psi – spoločníci tvoria takmer jednu tretinu všetkých plemien uznaných Medzinárodnou kynologickou federáciou.

Poľovnícki psi, psi chrániaci stáda, strážni psi, psi v psích záprahoch... Väčšina týchto STREDNÝCH psov sú úžitkoví psi uznávaní pre ich statočnosť, dynamizmus a fyzickú schopnosť pracovať vonku. Majú schopnosť vyvinúť intenzívne úsilie, ale v súčasnosti niekedy žijú viac mestským životným štýlom. Napriek tomu zostávajú aktívnymi psami. Hoci ich rast môžeme označiť ako stredný v porovnaní so psami malej veľkosti (MALÍ psi, ktorých rast je rýchly) alebo psami veľkej veľkosti (VEĽKÍ psi, ktorých rast trvá takmer počas prvých dvoch rokov ich života), obdobie, počas ktorého sa buduje telo STREDNÝCH psov, je veľmi dôležité.

Imunologická krehkosť

Počas prvých týždňov života získajú STREDNÉ šteniatka 5 až 10% svojej hmotnosti každý deň a príde u nich k postupnej zmene výživy z tekutej mliečnej na pevnú. Odstavenie začína okolo 3. týždňa ich veku, najlepšie s navlhčeným krmivom, ktoré sa dá matke počas jej laktačného obdobia a ktoré sa pre ne výborne hodí. Granule sa im postupne dávajú suché, pričom koniec odstavenia sa dosiahne okolo 7. týždňa ich veku. Medzi 4. a 12. týždňom prechádza šteniatko rizikovým obdobím čo sa týka jeho imunity. Imunita, ktorú mu dala jeho matka prostredníctvom kolostra sa postupne zmenšuje, hoci jeho vlastná obranyschopnosť nie je optimálna. Taká bude až po zaočkovaní, ktoré ju podporí. Zdravá výživa vhodná pre šteniatko, ktoré rastie, od odstavenia až do 12 mesiacov jeho veku, prispieva k podpore prirodzenej obranyschopnosti prostredníctvom špecifického príjmu živín.

Pre harmonický rast do 12 mesiacov

Od narodenia do 12 mesiacov šteniatko znásobí svoju hmotnosť 40 až 50-krát. Jeho metabolizmus potrebuje dvakrát vyšší príjem energie ako dospelý pes, hoci jeho tráviaci systém je stále nezrelý. Zdravá výživa dodáva túto energiu bez toho, že by predstavovala príliš veľký objem v žalúdku, pričom podporuje dobrú tráviacu znášanlivosť. Maximálna tráviaca bezpečnosť je dosiahnutá zložením s vysoko kvalitnou bielkovinou a stráviteľnou vlákninou, ktorá podporuje dobrú vyváženosť črevnej flóry. Kontrolovaný príjem vápnika a fosforu prispieva k vývinu silnej kostry.

V závislosti od plemena by sa mala Zdravá výživa podporujúca rast pre STREDNÉ šteniatka používať do 12 až 14 mesiacov ich veku.

  • facebook
  • youtube
  • instagram