Nastavenia súborov cookie Kŕmenie - Royal Canin

Život s vaším šteňaťom

Tlačiť
Kŕmenie

Dobrá potrava zabezpečí harmonický rast

Obdobie od narodenia až po koniec rastu je obdobím intenzívneho vývoja. Poskytovanie dobrej potravy je dôležité, aby ste zabezpečili harmonický rast šteňaťa a predchádzali vážnym zdravotným problémom.

 
 
Download
 
 

 

Poskytovanie správnej výživy šteňaťu

Toto je základné pravidlo, ktoré vždy stojí za zapamätanie: šteňa nesmie žrať ani príliš veľa, ani príliš málo, a v žiadnom prípade by ste ho nemali kŕmiť so zámienkou potešiť ho. Prekrmovanie má nepriaznivé dôsledky. Vedie k skorému priberaniu hmotnosti u šteniat veľkých plemien a predurčuje ich, že budú mať problémy s kosťami a kĺbmi. U šteniat malých plemien môže podporovať množenie buniek, ktoré tvoria tukové tkanivo a viesť v dospelosti k obezite.

Dobre vyberaný prísun energie a dodržiavanie správne určených dávok umožňujú pôsobiť preventívne proti riziku priberania. Na rozdiel od množstva rozšírených myšlienok, z biologického hľadiska pes nepotrebuje "pestrú stravu“, a dokonca je aj zlým "ochutnávačom", keďže svoju potravu si vyberá hlavne vďaka veľmi dobre vyvinutému čuchu.

Konkrétne kvalitatívne požiadavky

Po odstave je potrebné počet kŕmení s narastajúcim vekom meniť, počínajúc štyrmi porciami denne v prvých týždňoch po odstave, potom prejdite na tri, a napokon, asi v polovici rastu, na dve. V ideálnom prípade by sa množstvo potravy malo rozdeľovať na základe rastových kriviek jednotlivých druhov psov a podľa ich špecifických požiadaviek, alebo na základe sledovania nadváhy zvieraťa.

Bielkoviny, tuky, sacharidy, vitamíny, minerály, stopové prvky... Všetky živiny z potravy majú svoju vlastnú úlohu. Ich nadbytok a nedostatok sú pre zdravie šteňaťa rovnako škodlivé. Pokiaľ ide o príjem vápnika, šteňa veľkého plemena je náročnejšie ako šteňa malého plemena. Ak jedia rovnaké krmivo, veľkému hrozí, že bude trpieť nedostatkom vápnika.

Potrava pre kvalitný rast je zdravá výživa určená presne pre daný druh šteňaťa, v závislosti od veľkosti plemena a jeho veku, jeho citlivosti alebo špecifík daného plemena. Na konci rastu zdravá výživa umožňuje prejsť na takzvanú "záchovnú" potravu pre dospelých psov, ktorá dokonale spĺňa požiadavky dospelého psa.

Lepšie spoznávanie požiadaviek týkajúcich sa rastu Vášho malého (MINI), stredne veľkého (MEDIUM), veľkého (MAXI) a obrovského (GIANT) psa

Potrava: dôležitý prvok

Potrava, pozornosť pána a dobré miesto na spanie sú pre psa veľmi dôležité prvky.

  • facebook
  • youtube
  • instagram