Nastavenia súborov cookie Historická voľba zdravej výživy - Royal Canin
Home Zdravá výživa Prístup Royal Canin Historická voľba zdravej výživy

Prístup Royal Canin

Tlačiť
Historická voľba zdravej výživy

Zdravá výživa, naša misia

Misiou Royal Canin bola vždy Zdravá výživa. Charakterizuje ju presná vyváženosť medzi približne 50 živinami (bielkoviny, lipidy, uhľohydráty, aminokyseliny, mastné kyseliny, minerálne soli, vitamíny a stopové prvky). Formulácia nášho krmiva je ako zložitá skladačka, ktorej tvorba umožňuje zaručiť stály výživový vzorec rešpektujúci presné a špecifické potreby mačiek a psov.

Toto je jediným striktne vedeckým postupom, keďže zviera kladie do srdca procesu formulácie: skutočne, použité ingrediencie sú vybrané kvôli kvalite živín, ktoré poskytujú a ich výživovému úžitku. Filozofia výživy Royal Canin vylučuje všetky postupy, ktorých tendenciou je zdôrazňovať suroviny známe pre ich chuťové vlastnosti (jahňa, losos, lovná zver, atď.).

Posúvajúca sa veda

Veterinárna výživa je veda, ktorej cieľom je identifikovať základné živiny a úlohu, ktorú zohrávajú, čo je založené na ich príjme. Je to oblasť, v ktorej stále získavame nové poznatky: počet publikácií s referenciou na kľúčové slová „Zdravie“ a „Výživa“ bol 2746 v roku 2009, oproti 1241 v roku 1995, teda viac ako dvojnásobný nárast za desaťročie!

Každý rok sa na trhu objaví celkom nová skupina krmív pre domáce zvieratá a výživových vzorcov, ktorá okrem základných živín udržiavajúcich zdravie obsahuje prírodné zložky na prevenciu proti mnohým rizikám ochorení a na ochranu tela.

Odhaduje sa, že napríklad dĺžka života psov sa za minulých 15 rokov zvýšila o 3 roky.

V súčasnosti môže byť prídel krmiva pre domáce zvieratá naformulovaný podľa špecifických potrieb, aby sa zabránilo dobre identifikovaných nedostatkom alebo podľa iných špecifík zistených v pokračujúcom výskume. Vedci a veľkí výrobcovia stravy pre domáce zvieratá teraz potvrdzujú, že psi by mali byť kŕmení rozdielne v závislosti od toho, či sú šteniatka, dospelí alebo starí, a či je ich veľkosť malá, stredná, veľká alebo obrovská!

Čo sa týka mačiek, v súčasnosti sme identifikovali ich rôzne výživové potreby podľa ich veku, ale tiež podľa ich životného štýlu, citlivosti a dokonca plemena (napríklad perzské, mainské mývalie a siamské).

Vďaka neustálemu vývoju vedeckých poznatkov sa koncept stravy vyvinul do Prevenčnej výživy, a keď treba Zdravej výživy alebo Liečebnej výživy, ktoré poskytujú prevenciu alebo liečbu určitých ochorení.

  • facebook
  • youtube
  • instagram